Omega Bypass

ABD'de bir dönem sık uygulanan Mini Bypass yöntemine çok benzer. Mini Bypass ameliyatının temel özelliği küçük uzun bir mide tüpü oluşturulup ince barsağın başlangıcından 200cm sonraki kısmı bu tüpün alt kısmına ağızlaştırılımasıdır. Omega Bypass yönteminin farkı ise barsağın başlangıcından sabit 200cm mesafeye anastomoz yapmak yerine hastanın vücut yapısı, BMI'i ve total barsak uzunluğuna göre Bypass edilecek barsak uzunluğunun ayarlanmasıdır. Yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler ile herkese aynı ameliyat yerine kişisel özelliklere göre ayarlanan bir Bypass ameliyatı olarak tarif edebiliriz.

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo alımı - Revizyon

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo alımı yıllar içerisinde farklı oranlarda olabilmektedir. Bunun sebepleri arasında yanlış beslenme olmakla birlikte, çoğu zaman mide hacmindeki artmaya bağlı geliştiği düşünülmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası kilo alımı nedeniyle midenin tekrar küçültülmesi ya da ince barsaklarda gıdanın gittiği yolun kısaltılması (bypass) gibi yöntemler ile ikinci bir ameliyat uygulanmaktadır. Bu ameliyatlara genel olarak revizyon cerrahisi diyoruz. Bu sayfada revizyon cerrahisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşmaya çalışacağız. zaman zaman bu sayfaya uğrayarak eklenen bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz. 

Revizyon ameliyatı zor mu?

Revizyon ameliyatı yapılan tekniğe göre hastanın ameliyat sonrası konforu farklı olabilmektedir. Bizim sıklıkla uyguladığımız omega bypass tekniği sonrası hasta konforu oldukça yüksek. Ağrılar yok denecek kadar az ve iyileşme hızlı olmakta. 

İlk tüp mide ameliyatın nasıl yapıldığı önemli mi?

İlk tüp mide ameliyatında uygulanan teknik sonradan yapılabilecek olan revizyon ameliyatını bazen zorlaştırabilmektedir. Tüp mide ameliyatında kanama olması, dren kullanımı, metal kliplerin zımba hattı üzerinde çok sayıda uygulanması, revizyon cerrahisinde zorluklara yol açmakta ve ameliyat süresini uzatmaktadır. Bir dönem bizim de kullandığımız zımba hattına klip uygulaması yapışıklıklara yol açabilmekte revizyon cerrahisi sırasında kullanılan stapler cihazında takılmalara yol açabilmektedir. Son 5 yıldır kullandığımız dikiş tekniği sayesinde bu klipleri artık kullanmıyoruz ve kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. 

© 2017 Prof. Dr. Koray Tekin Tüm hakları saklıdır.
Web sitesi tasarımında kullanılan tüm görseller lisanslıdır. İzinsiz başka yerlerde kullanılamaz.
Web sitesinde kullanılan tüm metinsel içerikler Prof. Dr. Koray Tekin'a aittir ve izinsiz veya kaynak göstermeden başka yerlerde kullanılamaz.
ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Prof. Dr. Koray Tekin sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon

Hakkı Yeten Caddesi No:13 Fulya Teras Rezidans C 2 Kat 14 Daire 90 Fulya/ŞİŞLİ/İSTANBUL   TEL: 05321704454